28 Σεπτεμβρίου, 2020

Πρεμιέρα στη Σούπερ Λιγκ – Super League Interwetten με το δεξί για τον Άρη 3-1 τη Λαμία (βίντεο)

0 0
Read Time:1 Minute, 3 Second

Του Εστέμπαν Σουάρεζ – Esteban Suarez – Hombre deportivo – Escritor deportivo (ΣΠΟΡ)

Αθλητικά – Ποδόσφαιρο – Ελλάδα – SUPER LEAGUE – Άρης – Λαμία

Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου 2020

Με το δεξί έκανε πρεμιέρα στη έναρξη της Σούπερ Λιγκ 1-Interwetten  στην Ελλάδα για την σαιζόν 2020–21 ο Άρης.

Η σέντρα έγινε στις 18:15 στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

«Ποδαρικό με ανατροπή ο Άρης» Για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος αγωνίστηκαν Άρης και Λαμία στο Κλεάνθης Βικελίδης με την Λαμία να μπαίνει με όρεξη σε αντίθεση με τον κάκιστο Άρη πριν τις αλλαγές.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν οι κυρίαρχοι του αγώνα για 55 αγωνιστικά λεπτά με την Λαμία να προηγείται στο 38′ έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρόμανιτς.

Ο Ένινγκ μετά το 60′ έκανε αλλαγές προκειμένου να βελτιωθεί η κάκιστη εικόνα της ομάδας του, όπως κι έγινε καθώς ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ μέσα σε έξι μόλις λεπτά.