28 Σεπτεμβρίου, 2020

Νίκη στη πρεμιέρα της Σούπερ Λιγκ – Super League Interwetten και για τον Παοκ 1-0 τη Λάρισα (βίντεο)

0 0
Read Time:1 Minute, 12 Second

Του Εστέμπαν Σουάρεζ – Esteban Suarez – Hombre deportivo – Escritor deportivo (ΣΠΟΡ)

Αθλητικά – Ποδόσφαιρο – Ελλάδα – SUPER LEAGUE – ΠΑΟΚ – ΑΕΛ

Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου 2020

«Με το “δεξί” ο “Δικέφαλος του Βορρά”»

Ο ΠΑΟΚ σήμερα φιλοξένησε την ΑΕΛ στην άδεια Τούμπα λόγω κορονοϊού για το δεύτερο ματς της πρεμιέρας του πρωταθλήματος με τον “Δικέφαλο του Βορρά” να βάζει στο τσεπάκι του τους τρεις βαθμούς με το μοναδικό γκολ, αυτό του νεαρού Χρήστο Τζολη απέναντι στην κλειστή άμυνα της ΑΕΛ.

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο κυρίαρχος του αγώνα και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο με τους “ασπρόμαυρους” να χάνουν ευκαιρία στο 2′ με τον Γιαννούλη, με τους “βυσσινί” έξι λεπτά αργότερα να απαντάνε χάνοντας την μοναδική σημαντική ευκαιρία της ομάδας για το πρώτο ημίχρονο.

Το γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε μετά από εξαιρετική πάσα του Μπίσεσβαρ στον Τζόλη ο οποίος με ένα γυριστό στον αέρα άνοιξε το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι χώροι άνοιξαν, με την ΑΕΛ να κερδίζει μέτρα στο γήπεδο όντας όμως υποδεέστερη από τον ανώτερο ΠΑΟΚ.

Στο 62′ ο ΠΑΟΚ είχε την ευκαιρία να ανοίξει την διαφορά στα δύο γκολ με τον Άκπομ όμως να μην μπορεί να σκοράρει σε κενή εστία.

Στο 94′ το άγχος κορυφώθηκε για τους ασπρόμαυρους καθώς η ΑΕΛ έχασε σημαντική ευκαιρία δίχως να καταφέρνει να ισοφαρίσει. • • ✍️